Práca s aplikáciou iLearn.SK

Práca s aplikáciou iLearn.SK

Aplikácia iLearn.sk je primárne určená pre prezentáciu obsahu a výučbu prostredníctvom mobilných zariadení, tabletov a mobilných telefónov  (smartfónov). Výučbový obsah je dostupný aj prostredníctvom www prehliadača na akomkoľvek type počítača. V porovnaní s mobilnou verziou však verzia vo www prehliadači neposkytuje všetky možnosti mobilnej aplikácie ako napr. nastavenie výučbovej pripomienky a pridanie vlastných kariet.

Stiahnutie a inštalácia aplikácie

Na www stránke kde ste sa registrovali je v dolnej časti stránky (niekedy je potrebné použiť rolovaciu lištu, tak, aby ste sa dostali na dolnú časť okna prehliadača) link s textom Vizitka

Po kliknutí naň sa vám otvorí stránka s ponukou aplikácií pre rôzne typy zariadení. Stránka ponúka stiahnutie aplikácie z GooglePlay (tablety, smartfóny) resp. z AppleStore (iPad, iPhone). Vyberte zariadenie na ktorom chcete s výučbovým obsahom pracovať.

Nastavenie aplikácie

Pre správne fungovanie aplikácie je dôležité zadanie vašich prihlasovacích údajov (ktoré ste získali pri registrácii). Adresu servera z ktorého čerpáte výučbový obsah nastavuje aplikácia automaticky. Po registrácii vám systém pošle na emailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii, email pre potvrdenie registrácie a emailovej adresy. V prípade keď potvrdzovací email nedostanete do 24 hodín skontrolujte si aj priečinok „Nevyžiadaná pošta“.

Nastavenie aplikácie pre použitie na tabletoch a smartfónoch s OS Android

Aplikácia si hneď po inštalácii vypýta prihlasovacie údaje. Zadajte údaje, ktoré ste dostali pri registrácii. Pokiaľ ste registráciu neuskutočnili na www stránke, môžete ju vykonať prostredníctvom aplikácie. Jazyk aplikácie sa nastaví automaticky podľa toho aký preferovaný jazyk máte nastavený v zariadení.

Nastavenie aplikácie pre iPhone, iPad

Nastavenie je obdobné ako pre Android zariadenia

Práca s aplikáciou

Vykonaním uvedených krokov je aplikácia pripravená na prácu s výučbovým obsahom. Ďaľšie podorobnosti pre prácu s aplikáciou získate buď priamo v aplikácii v časti Pomoc/Help.  Praktické aspekty používania aplikácie prezentuje úvodný kurz iLearn.sk príručka.